İade

İnternet magazamızdan almıs oldugunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldıgınız ürünlerin ihtiyacınızı karsılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre, ürünü teslim almanızdan itibaren 15 gündür. Satın aldıgınız ürünün tekrar satılabilir özelligini yitirmemis olması sureti ile teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde faturanız ile iade edebilirsiniz.

İade etmek istediginiz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından “Mesafeli SatısSözlesmesi”nde yer alan “Cayma Hakkı” ve  “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler’’ kapsamında hızlı ve dogru bir sekilde incelenecek ve sonuca baglanacaktır. Talebiniz degerlendirilecektir . İadenizin kabul edilmesi için, “Mesafeli Satıs Sözlesmesi”nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” sartlarına uygun olmalıdır. İade etmek istediginiz ürünler "Mesafeli satıs sözlesmesi" sartlarına uygun ise para iadeniz, iade talebinizin tarafımıza ulasmasından itibaren sitemizden alısveris yaparken kullandıgımız kredi/banka kartınıza 14 gün içerisinde yapılacaktır.


İade Kosulları

 • İadeniz, “Mesafeli Satıs Sözlesmesi”nde yer alan “Cayma Hakkı” ve “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” sartlarına uygun olmalıdır. 

 • Yasal İade Süresi ve Kosulları: Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 15 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir sekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

 • İade Kosulları: Asagıda sayılan iade kosullarına uygun olmak kosuluyla aldıgınız ürünleri 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünler, orijinal ambalajlarında (Orijinal ambalajı bozulmus; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıstırılmıs ve kargo koli bandı ile bantlanmıs ürünler kabul edilmeyecegi için orijinal ambalajın bozulmayacak sekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle birlikte eksiksiz bir sekilde gönderilmeli, fiziksel açıdan hasar görmemis, kullanılmamıs ve yeniden satılabilir durumda olmalıdır. Ürünün mutlaka orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. 

 • “Mesafeli Satıs Sözlesmesi”ne göre asagıda sayılan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara baglı olarak degisen ve SATICI’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetler

 2. b) Ürünün arızalı ve ayıplı çıkması halleri dısında tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmıs olan mallardan

 

İade Hazırlık Süreci

 • İadesini gerçeklestirmek istediginiz ürünün kodunu, iade sebebinizi ve istenen diger bilgileri ilgili bölümlere yazınız ve faturanızı mutlaka göndereceginiz paketin içerisine koyunuz.

 • İade talebiniz öncellikle SEIH İade Bölümü tarafından incelenir, yukarıda belirtilen sartlara uygun ise iade islemi baslatılır.

 • İade onaylandıgında, ürün ücreti yasal süre olan 14 günü içerisinde ödeme yaptıgınız yöntemle iade edilir. Bu süre SEIH'in iade ettiginiz ürünü teslim almasıyla baslar

İade Gönderimi

 • Sitemiz üzerinden vermis oldugunuz siparislerle ilgili iade taleplerinizi yasal süre olan 15 gün içinde www.seihistanbul.com üzerindeki “Üye Giris” sekmesindeki “Siparislerim” alanından iade talebi olusturarak yapabilirsiniz. İade talebinizin olumlu sonuçlanması durumunda Müsteri Hizmetlerimizin saglayacagı Kargo İade kodunu kullanarak 40363200 PTT ile satın almıs oldugunuz ürünleri iade edebilirsiniz.

 • İade talebiniz olumlu karsılansa da kullanılmıs, ambalajı açılmıs ya da bozulmus ürünlerin iadesi yapılamamaktadır. İade ettiginiz ürünlerin bu kosulları karsılamaması durumunda iade onayı iptal edilerek PTT kargo ile ürünleriniz Alıcı Ödemeli olarak tarafınıza gönderilecektir.

 • PTT Kargo dısındaki firmalarla yaptıgınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karsılanmıs olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.

 • Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli tasınabilecek sekilde paketlenmis olması gerekmektedir.


Siparis İptal Etme

Siparisinizi olusturmanızın ardından aynı takvim günü içerisinde iptal edebilirsiniz. Bunun için 05447667608 numaralı telefon numarasını arayarak Müsteri Temsilcimizle görüsüp siparis iptali talebinizi geçebilirsiniz. Sonrasında siparisiniz iptale uygunsa temsilcimiz tarafından iptal edilecektir. Siparisin iptale uygun olması için siparisinizin atölyemiz tarafından üretime baslanmamıs olması gerekmektedir. Siparis verdiginiz ürünlerin üretim süreci basladıktan sonra iptal islemi yapılamamaktadır 

 

Ücret iadeniz siparis durumunuz İptal Edildi göründügünde 24 saat içerisinde gerçeklesmektedir. Kartınıza yansıması Bankadan bankaya degisebilmekle birlikte birkaç gün içinde gerçeklesmekte olup, detaylı takibini bankanızdan saglayabilirsiniz.